Ako k nám

Fakulta špeciálnej techniky

Fakulta špeciálnej techniky (FŠT) sa nachádza na okraji mesta Trenčín v časti Záblatie, neďaleko je priemyselný park, kde sídlia viaceré pobočky zahraničných spoločností: AU Optronics (Slovakia) s.r.o., Johnson Controls International spol. s r.o., Hella Slovakia Front-Lighting s.r.o., Yanfeng Slovakia Automotive Interior Systems s.r.o., Akebono Brake Slovakia s.r.o.

Adresa

Fakulta špeciálnej techniky
Pri parku 19
Trenčín, Záblatie
911 06

ŽSR, BUS

Zo železničnej alebo autobusovej stanici sa na FŠT dostanete priamym spojením linky MHD č. 13, smer: Záblatie, Rybáre – zastávka sa nachádza v pravej časti autobusovej stanice pri bufetoch rýchleho občerstvenia. Pozor, zastávka pred východom zo stanice ŽSR má opačný smer (Kubrica, námestie).

Cestovný poriadok MHD v Trenčíne: http://imhd.sk/tn/cestovne-poriadky

Lístky na MHD pre návštevníkov mesta Trenčín je potrebné zakúpiť u vodiča, ktorý ich vydáva z elektronickej pokladne a ďalej sa neoznačujú. Cestovný lístok je platný na jednu jazdu bez prestupov, počet zastávok nie je obmedzený.

Podrobnejšie informácie o cestovných lístkoch na MHD: https://imhd.sk/tn/doc/sk/11214/Cennik-mestskej-hromadnej-dopravy-v-Trencine

TAXI

Ďalšia možnosť, ako sa dostať na FŠT, je využitie taxi služby – vozidlá bývajú zaparkované priamo pred železničnou stanicou alebo na parkovisku pre cestujúcich vľavo.

Zoznam taxi služieb pôsobiacich v Trenčíne: www.najditaxi.sk/taxi-trencin

OSOBNÁ DOPRAVA

Pri použití osobnej dopravy sa na FŠT môžete dostať z rôznych smerov:

  • diaľnicou: Bratislava, Piešťany, Žilina,
  • cestou 1. triedy: Piešťany, Nové mesto nad Váhom, Bánovce nad Bebravou, Brno

Pre lepšiu orientáciu je priložená mapa s vyznačenými smermi. 

Podrobnejší plán príchodu na FŠT z Bratislavskej ulice:

Parkovanie

Parkovisko pre motorové vozidlá na FŠT je dostatočne veľké a nachádza sa v priestoroch fakulty i pred fakultou.

Dovoľujeme si dať do pozornosti, aby ste neparkovali pri stromoch vedľa prístupovej cesty z dôvodu umiestnenej značky „Zákaz zastavenia“, kde  mestská polícia často vyberá pokuty za uvedený priestupok.